کدام ملک کلنگی جهت ساخت مناسب است ؟

 

 

 

امروزه در جامعه خصوصا مراکز استانها واز بین آنها هم در تهران شاهد این هستیم اکثر مردم با هر نوع شغل و تخصصی دوست دارند دستی هم در ساخت و ساز داشته باشند و شغل دوم بسیاری شده است .
اما دانسته یا ندانسته این کار نیاز به تخصص و مهارت دارد اولین قدم جهت شروع ،انتخاب و خرید ملک مناسب اعم از کلنگی یا خانه می باشد. در خرید ملک کلنگی بابد به چند مورد دقت کرد:

🌕 یکی اینکه ابعاد آن چقدراست مثلا برای زمین ۲۰۰ متر مربعی ابعاد ۱۰*۲۰متر یا ابعاد ۸*۲۵ متر به نظر شما کدام بهتر است و چرا؟
 باید بدانیم برای یک زمین ۲۰۰ متر مربعی اجازه ساخت ۴ طبقه مسکونی روی پیلوت یا پارکینگ را می دهند به شرطی که بتوانیم پارکینگ به تعداد واحد ها تامین کنیم. و همچنین این را هم باید بدانیم به ازای هر واحد مسکونی یک واحد پارکینگ باید تامین شود و پارکینگ مزاحم را هم قبول نمی کنند و خرید پارکینگ از شهرداری هم نداریم و در این منطقه نمی شود.

در اینجا است که مشخص می شود زمینی که ابعاد آن ۱۰*۲۰ است تعداد بیشتری پارکینگ نسبت به زمینی که ابعاد آن ۸*۲۵ است تامین می کند اولی حدود ۴ تا ۵ واحد پارکینگ تامین می کند و دیگری ۳ تا پارکینگ تامین می کند.

🌕 نکته دیگری که در خرید ملک کلنگی باید در نظر گرفت شمالی یا جنوبی بودن است به نظر شما کدام ملک برای ساخت بهتر است ملکی که جنوبی است (یعنی در جنوب خیابان یا گذر واقع است) یا ملکی که شمالی می باشد؟(یعنی در شمال خیابان واقع است)

 این را باید بدانیم که چنانچه ملک شمالی باشد باید ۶% مساحت موجود زمین را در هنگام ساخت به عنوان نورگیر در نظر بگیریم. مثلا در همان زمین ۲۰۰ متر مربعی چنانچه شمالی باشد در زمان ساخت ۱۲ متر مربع باید نورگیر داشته باشیم. یعنی اینکه در هر طبقه ۱۲ متر مربع متراژ مفید کمتری نسبت به زمین جنوبی داریم

0

مطالعه مطالب مرتبط زیر توصیه می شود

بهترین ملک کلنگی جهت ساخت

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

--->